Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Action Racing Team třikrát na pódiu

Action Racing Team třikrát na pódiu

17. 06. 2016 - 19. 06. 2016   |   Lebring - AT, Most - CZ

Praha, 21. červen 2016
Hned do dvou závodních destinací vyrazil o uplynulém víkendu Action Racing Team. Tato logisticky i organizačně náročná akce však přinesla své ovoce a hned trojice jezdců týmu se mohla radovat z pódiového umístění.

Větší část týmu se v pátek přesunula na jih Rakouska, kde se na polygonu v Lebringu konalo třetí kolo Dunlop Drift Challenge Austria. V barvách týmu Action Racing Mania se představila osvědčená trojice jezdců – šéfa týmu Martina Jansu a nováčka na Drift Challenge Tomáše Mičánka závodící v kategorii čtyřkolek 4R3 (oba Mitsubishi EVO IX) doplnil matador Karel Kučera s BMW M3. Sobotní program pod slunečnou oblohou se nesl ve znamení volných tréninků. „Oproti minulému závodu se teď jede proti směru ručiček a to dělá okruh ještě náročnější. Navíc díky vedru okruh místy vysychá, tak je nutné se tomu trochu přizpůsobit. Ale je to výzva, Denk je opravdu rychlý, uvidíme zítra,“ shrnul po sobotních trénincích dosavadní dojmy vítěz posledního podniku Drift Challenge Tomáš Mičánek. V neděli se však jezdci probudili do zcela jiných podmínek, na trať se po celý den snášely mohutné provazy deště a tak o nedostatek přilnavosti nebyla nouze. Nejlépe se s těžkými podmínkami popasoval domácí Günther Denk, o necelé tři vteřiny za ním dojel Tomáš Mičánek, třetí místo obsadil Martin Jansa. „Jsem z toho trochu rozpačitý, první dva závodníci na to skutečně šlápli, na to jsem já, se svými poctivě vykrouženými drifty, nedokázal zareagovat. Uvidíme, jak rozhodčí budou byť jen minimální drift do budoucna tolerovat, opticky jsem prý jel nejlépe, ale tady hrál roli hlavně čas,“ vysvětloval Martin Jansa svoji bronzovou pozici. Tomáš Mičánek kromě druhého místa v kategorii čtyřkolek vyhrál i kategorii Rookies. Karel Kučera dojel na své neoblíbené trati osmý v kategorii 2R2.

Druhá polovina týmu zamířila do severočeského Mostu na třetí podnik Octavia Cupu. Před víkendem došlo v týmu k obměně na pozici pilota červené týmové Octavie. Za jejím volantem se ukázal nováček v Octavia Cupu, pětadvacetiletý slovenský pilot Filip Sládečka. Sedačka ve žluté Octavii tradičně patřila průběžně třetími muži Octavia Cupu, Michaelu Vorbovi. Sobotní kvalifikace určila, že Michael Vorba vyrazí do bojů ze třetího místa na roštu, Filip Sládečka z desáté. „Kdo umí, umí. Tomáš do toho sednul a hned všem vypálil rybník. Je škoda toho deštíku uprostřed kvalifikace, trať trochu oslizla a kromě prvních deseti minut se nedal zajet dobrý čas,“ komentoval Sládečka pole position hosta seriálu Tomáše Engeho.

V prvním závodě došlo hned po startu k několika strkanicím – v šikaně se Sládečkovi jeden ze soupeřů nepěkně opřel do pravého předního kola, nejvíce závod ovlivnilo vyjetí safety caru na trať po kolizi třech jezdců v sedmé zatáčce. Po restartu Vorba trochu zaspal a do bojů šel až z šesté pozice. Skvělou jízdou se ale propracoval na třetí místo, v závěru závodu zkusil úspěšný manévr na druhého Tima. Na útok na prvního Pekaře už však nezbylo místo, a proto tato trojice projela cílem v nezměněném pořadí. Filip Sládečka neuspěl v boji s Tomášem Engem o osmé místo a dojel na deváté pozici. „S druhým místem jsem spokojený, po restartu jsem zaspal a musel se prokousávat přes pomalejší jezdce. Hezky jsme si ale zazávodili, je vidět, že špička je vážně vyrovnaná,“ glosoval Vorba průběh prvního závodu.

Do druhého závodu Michael Vorba vystartoval ze třetí řady, Filip Sládečka z páté. „Start se mi povedl, zkusil jsem to podržet a skoro to vyšlo. Do šikany jsem najížděl jako druhý, pak jsem ale dostal ránu zezadu a nějakých pět lidí šlo přese mě,“ okomentoval Vorba skrumáž v první zatáčce. Suverénním výkonem se ale dostal přes všechny pomalejší soupeře a dokázal odmazat náskok dvojice Tim-Pekař a pod šachovnicovou vlajkou dojeli první tři závodníci v rozmezí pouhých šesti desetin. „Jel jsem podlahu, stáhnul skoro osm vteřin na první, ale na útok už jednoduše nezbyl čas. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se jelo o dvě kola víc,“ okomentoval celkově třetí Vorba průběh závodu. Filip Sládečka zopakoval výkon ze sobotního závodu a dojel devátý. „Udělali jsme nějaké změny na autě, které se ale neprojevili, proto byl výkon prakticky stejný. S víkendem jsem ale spokojený, splnil to, co jsem od něj očekával. Podpora týmu je perfektní, atmosféra je fajn, pěkně jsme si zazávodili,“ dodal na závěr Sládečka.

Kontakt pro další informace:
Ing. Martin Fučík
produkce@actionrace.cz
775 729 084

1/7

 

FOTOGALERIE: Action Racing Team třikrát na pódiu

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017