Action Racing Team

Staňte se závodníkem!

Action Racing Team byl také založen pro ty klienty, kteří již vypilovali své řidičské dovednosti natolik, že se chtějí posunout na úroveň závodního ježdění. S námi můžete systematicky trénovat a zdokonalovat se, pokud budete chtít, tak i závodit. Poskytneme Vám závodní auto, osobního trenéra, tým profesionálních mechaniků, perfektní zázemí a vybereme závodní sérii vhodnou právě pro Vás! Odpadají Vám tak veškeré starosti a náklady spojené s vlastnictvím závodního vozu.

Více informací ZDE:

Pro sezónu 2017 připravujeme účast v těchto závodních sériích:

aktuálně

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017 | Wachauring - AT

Čtvrtý dubnový víkend měl být pro tým Action Racing Mania ve znamení zahájení závodní sezóny Octavia Cupu úvodním podnikem na maďarském Hungaroringu. Avšak vlivem technických problémů cupových vozů musel být prolog této oblíbené série ze strany promotéra zrušen. „Po testu v Mostě to nevypadá s našimi Octaviemi dobře, zrušení Hungaroringu a posunutí startu sezóny až na Red Bull Ring je asi jediné rozumné řešení, pokud se chceme vyvarovat nějakému fiasku,“ vysvětlil manažer týmu Martin Fučík. „Po velikonočním víkendu jsme však ... zobrazit celý text přišli s myšlenkou startu v rakouské Drift Challenge, která pro letošní sezónu vůbec nebyla v našem kalendáři. Technika je nachystaná, tým je natěšený, byla by škoda zůstat doma,“ vysvětlil Fučík motivaci.

Na programu byl páteční úvodní podnik Dunlop Drift Challenge Austria, v sobotu potom Kumho Race of Champions, obojí na známé trati Wachauring v rakouském Melku. Mrazivé páteční ráno nepředstavovalo příliš uvolněný start do sezóny, avšak pořadatelům se podařilo připravit trať do skvělé kondice, v harmonogramu bylo celkem 6 volných tréninků a 4 závodní jízdy. V nich se za tým Action Racing Mania představilo duo jezdců – mistr Rakouska v driftingu z let 2013, 2014 a loni celkově druhý muž rakouského šampionátu Martin Jansa se svým Mitsubishi EVO IX a nováček v Drift Challenge Veronika Zdražilová v BMW 328i.

Už od úvodních tréninků Martin Jansa prokazoval svoji příslušnost k absolutní špičce a s časy okolo 1.06 min patřil k nejrychlejším jezdcům absolutně. První závodní jízda se sice se čtyřmi chybami Martinovi nepovedla, ale vyrovnanými výkony v dalších třech závodních kolech stáhl náskok svého největšího rivala Christiana Kornherra a s odstupem bezmála sedmi vteřin přesvědčivě zvítězil v kategorii závodních čtyřkolek i čtyřkolek absolutně. „Je to skvělý vstup do sezóny, první závod a hned dva zlaté poháry. Sice jsem nepočítal, že letos Drift Challenge pojedeme, ale když se naskytla tato příležitost, nechtěli jsme ji nevyužít. S výkonem musíme být spokojení; byl jsem časem zdaleka nejrychlejší, ale zbytečné chyby nás srážely dolů. Soupeři nakonec chybovali ještě více, tedy vítězství je zasloužené,“ podělil se o dojmy z pátku závodící šéf týmu Martin Jansa. Zástupce něžnějšího pohlaví v Action Racing Teamu, Veronika Zdražilová, také v pátek neodjela s prázdnou. I přes technické problémy na jejím sériovém BMW 328i dokázala vybojovat dva bronzy, a to v kategorii Ladies a v kategorii nováčků – Rookies.

V sobotním Kumho Race of Champions již čeští závodníci nepatřili k favoritům. „Proti slalomovým specialistům a jejich přemotorovaným autům nemáme vhodnou techniku. Nasadíme Mitsubishi EVO X GTR, ale oproti slalomovým tryskomyším je EVO X příliš těžké a velké. Přesto se zkusím poprat o co nejlepší výsledek,“ zhodnil svoje šance Martin Jansa. Nakonec po čtyřech měřených jízdách vybojoval Jansa solidní 12. místo v kategorii nejsilnějších závodních aut; Veronika Zdražilová obsadila 6. pozici v nejsilnějších sériových vozech.

„S víkendem jsem spokojený, po zimní pauze to byl příjemný rozjezd do sezóny. Technika fungovala prakticky bez chybičky, tým už je maximálně sehraný, doufejme, že vše takto půjde dál,“ zhodnotil první závodní víkend šéf týmu Martin Jansa.

Fotogalerie ze závodního víkendu je ke stažení na facebookovém profilu týmu.

Kontakt pro další informace:
Ing. Martin Fučík
produkce@actionrace.cz
775 729 084

»  více fotografií z Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

»  archiv fotoreportáží

 


Video dokument z průběhu závodů

PŘEDSTAVUJEME
NAŠE PILOTY

Martin Jansa

Michael Vorba

David Klar

Michal Petrů

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017