Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Action Racing Team si odváží ze slovenské zastávky Octavia Cupu bronz

Action Racing Team si odváží ze slovenské zastávky Octavia Cupu bronz

19. 08. 2016 - 21. 08. 2016   |   Slovakiaring - SK

Čtvrtý a předposlední podnik Octavia Cupu 2016 se konal o uplynulém víkendu na okruhu Slovakiaring a Action Racing Team byl opět u toho. Oproti minulým podnikům hájil závodní barvy Action Racing pouze průběžně třetí muž celého šampionátu Michael Vorba. „Jedeme na Slovensko v trochu omezené sestavě, přesto věřím, že Michalovi opět připravíme ty nejlepší podmínky. Na autě jsme přes letní pauzu zapracovali, doufám, že Michal soupeřům zase pěkně zatopí,“ nechal se slyšet před odjezdem na Slovensko šéf týmu Martin Jansa.

Pátečním volný trénink a zejména kvalifikaci na sobotní první závod nemohl ale Action Racing Team hodnotit úplně pozitivně. „Trochu si s námi zahrála technika. Trénink byl více méně v pořádku, ještě jsme laborovali s nastavením podvozku a nových brzd, ale jinak dobrý. Kvalifikace nám ale moc nevyšla, prvních patnáct minut jsem stál a nemohl zařadit. Rychle jsme ale hodili auto na zvedák, prořadil jsem všechny stupně nahoru dolů a chyba byla najednou pryč. Hned v prvním kole se mi podařilo zajet skvělý čas, který znamenal třetí místo,“ zhodnotil Michael Vorba páteční účinkování.

Sobota přivítala závodníky krásným letním počasím, které přitáhlo na okruh také slušnou řadu diváků. Pro účastníky Octavia Cupu byl připraven první závod víkendu. Z pole position startoval trochu překvapivý vítěz kvalifikace Američan Macbeth, Michael Vorba stál na startu ve druhé řadě vpravo, za jeho nárazníkem byl na roštu zařazen lídr seriálu Maďar Tim. Hned po startu využil Vorba rychlejší vnitřní stopy a do druhé zatáčky najížděl z první pozice. Po třetině závodu však přišlo drobné zaváhání, kterého okamžitě využil dotírající Gábor Tim „Na výjezdu z devítky jsem vjel do olejové stopy, to mě zbrzdilo a v pomalé levé mě Maďar dal na brzdy,“ vysvětlil Vorba změnu ve vedení. Zezadu začal Michalovu druhou pozici ohrožovat také Tomáš Pekař. S ním sváděl Michael krásný souboj o druhé místo. „V poslední zatáčce mě Tomáš dal vnějškem. Určitě to nebyla nějaká chyba z mojí strany, gumy už měly dost, kdybych to podržel déle, tak nás vystřelím z tratě oba,“ okomentoval Vorba manévr v poslední zatáčce sobotního závodu. „Krásné závody, byl jsem tu dnes jen jako divák a musím říct, že Octavia Cup patří k tomu nejzajímavějšímu, co bylo dneska na Slovakiaringu k vidění. Špička se začíná rozšiřovat, jede se hodně těsně, ale férově,“ zhodnotil sobotní závod šéf týmu Martin Jansa.

Los rozhodl, že do nedělního závodu nastupoval Vorba ze třetí řady. První kolo bylo více než napínavé, chvílemi jela vedle sebe dokonce čtyři auta, nakonec se čelo závodu ustálilo v pořadí Tim a Macbeth, s lehkým odstupem Vorba následován další dvojicí Rzepecki a Pekař. „Doufal jsem, že souboj první dvojici trochu zbrzdí a já se na ně dotáhnu, ale jeli fakt rychle. Třetí místo odpovídá tomu, co jsme celý víkend předváděli. Ale budeme bojovat dál, první místo v seriálu je už asi mimo hru, ale boj s Tomášem Pekařem o druhé bude v Brně velký,“ zhodnotil závodní víkend dvakrát třetí Michael Vorba.

Action Racing Team se nyní představí opět s cupovými Octaviemi ve vloženém podniku během Czech Truck Prix, která se pojede první zářijový víkend na okruhu v Mostě. „Budeme na místě kompletní, určitě pojede jak žlutá, tak červená Octavie. Sice nejde o body do seriálu a některé týmu budou chybět, ale přesto se chceme před domácím publikem prezentovat v tom nejlepším světle,“ nastínil další program Martin Jansa.

Velkou galerii z tohoto podniku naleznete na týmovém Facebooku

Kontakt pro další informace:
Ing. Martin Fučík
produkce@actionrace.cz
775 729 084

1/7

 

FOTOGALERIE: Action Racing Team si odváží ze slovenské zastávky Octavia Cupu bronz

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017