Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Trojice Octavií Action Racing Teamu testovala v Mostě

Trojice Octavií Action Racing Teamu testovala v Mostě

13. 04. 2017   |   Autodrom Most / CZ

Pouhé hodiny zbývají do zahájení letošního Octavia Cupu. Proto se začátkem týdne vypravil největší tým tohoto oblíbeného poháru na autodrom v Mostě, aby před prvním podnikem na maďarském Hungaroringu odzkoušel změny, které byly během zimní pauzy provedeny na technice. „Závodní auta nám z dílen promotéra přišla teprve minulý týden, nebylo tedy moc času je úplně připravit. Nicméně mechanici se přes víkend pořádně opřeli do práce a auta jsou ve stoprocentní kondici,“ sdělil šéf Action Racing Mania Martin Jansa. „Cíl je jasný – nastavit techniku tak, abychom se mohli v Maďarsku poprat o nejvyšší příčky. Pro oba nováčky v týmu, Davida Klara a Michala Petrů, to nebude určitě jednoduché, ale nehodláme být na Hungaroringu jen tak do počtu,“ představil úkoly Jansa.

Pondělní testování bylo orámováno krásným jarním počasím s teplotami přes 20°C, nejen proto na mosteckém autodromu vládla více než pozitivní atmosféra. „Vše funguje na jedničku, zimní pauza sice byla dlouhá, ale cítím, jak se postupně dostávám do tempa. Nějaké změny na autě moc nevnímám, ono to je ale možná i dobře, když mě minulý rok dovezlo na celkovém třetím místě,“ smál se jeden z největších favoritů seriálu Michael Vorba. „Časy asi odpovídají tomu, co se dá na starých gumách zajet, zítra obujeme nové a věřím, že budeme tam, kde jsme vloni skončili,“ dodal Vorba. I nováček týmu Michal Petrů neskrýval nadšení. „Jsem mile překvapen z auta, oproti Lambu se vše musí dělat hodně s citem, jemně na brzdu, jemně na plyn, ale začínám si zvykat. K tomu je moc hezké poznat, že Action Racing není jen zvenku okázale vypadající. Když je člověk součástí týmu, tak vidí, že je v rukách profíků a vše šlape jak hodinky,“ zhodnotil pondělní test Petrů. Nakonec i zástupce Action Racing Teamu v nově vzniklé juniorské kategorii a dosavadní kartista David Klar viděl pondělní testování pozitivně. „Pro mě to je první kontakt s cestovním autem, oproti kartům je to úplně jiná úroveň. Během nějakých šesti půlhodin jsem zrychlil skoro o deset vteřin, je mi jasné, že teď už progres půjde pomaleji, ale prostor pro lepší časy tam pořád je,“ ukončil pondělní testování Klar.

V úterý se ochladilo a nad Mostem se zatáhly černé mraky. A nejen doslova, ale také obrazně. Hned po první testovací jízdě se z vozu v modrém zabarvení Action Racing Mania začaly ozývat nezdravé zvuky, o pár kol později byly se stejnými potížemi odstaveny do boxů i dva další týmové vozy. „Nejsme z toho úplně moudří, problém nejspíše pochází od upgradovaného diferenciálu. Naši mechanici společně s techniky promotéra celou věc analyzují, doufejme, že se všechny potíže podaří rychle odstranit. Celkově ale testování hodnotím pozitivně, včera vše fungovalo tak, jak mělo, i já jsem si s naším BMW M3 GTR zajel pár hezkých tréninků a mám z toho dobrý pocit,“ uzavřel testování šéf týmu Martin Jansa.

Podle plánu teď čeká Action Racing Mania první podnik Octavia Cupu na maďarském Hungaroringu. Na okruhu prověřeném konání závodů F1 čeká na tým čtvrteční testování, od pátku již půjde o body do pořadí tohoto populárního seriálu.

Fotogalerii z pondělního testování najdete na týmovém Facebooku.

Kontakt pro další informace:
Ing. Martin Fučík
produkce@actionrace.cz
tel. 775 729 084

1/7

 

FOTOGALERIE: Trojice Octavií Action Racing Teamu testovala v Mostě

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017