Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Action Racing Team si z mosteckého Octavia Cupu odváží bronz

Action Racing Team si z mosteckého Octavia Cupu odváží bronz

2. 09. 2016 - 4. 09. 2016   |   Most - CZ

Sezóna Octavia Cupu míří do svého závěru a jako rozcvičku před rozhodujícím finále v Brně byl o prvním zářijovém víkendu na programu vložený závod Octavia Cupu v rámci Czech Truck Prix v Mostě. Závodní tým Action Racing Mania opět nemohl chybět. „Bereme závod v Mostě jako velkou show, při které se můžeme ukázat před domácími fanoušky, proto jsem spokojený s tím, že na startu budou obě naše Octavie. Ale chceme pochopitelně uspět, třeba se konečně Michalovi podaří prolomit smůlu třetích míst,“ okomentoval před víkendem hlavní cíle týmu Martin Jansa. Lídra týmu Michaela Vorbu doplnil Polák Marek Rzepecki, který se k týmu připojil na mostecký podnik s cílem otestovat cupovou Octavii.

Páteční volný trénink ani sobotní kvalifikace se Action Racing Teamu příliš nevydařila a v kvalifikačním tréninku Michael Vorba zaznamenal až osmý nejlepší čas. O dvě místa před ním skončil host týmu Marek Rzepecki, který pro změnu do sobotního závodu po drobných technických problémech startoval z boxů. „Vstup do víkendu se nám ani trochu nepovedl, prali jsme se s nastavením auta, ale věřím, že v závodě zabojujeme a posuneme se nahoru,“ poznamenal Michael Vorba

První závod byl výrazně ovlivněn množstvím kolizí, kterým se oba vozy Action Racing Teamu s notnou dávkou štěstí vyhnuly. Hned v prvním kole došlo k největší z nich, po které musel být závod kvůli stojícím autům na trati na zhruba dvacet minut přerušen. Po restartu započal Michael Vorba velkou stíhací jízdu, která jej, po několika pěkných předjížděcích manévrech i odstoupení soupeřů, vynesla na konečné třetí místo. „Bronz na stupních vítězů je po startu z osmého místa krásný výsledek. Hezky jsem si zapředjížděl, ale na ty první dva jsme dnes prostě neměli, nedokázal jsem držet jejich tempo a třetí místo odpovídá tomu, co jsem tu dneska předvedl,“ zhodnotil první závod po dojetí Michael Vorba. Marek Rzepecki dovezl červenou týmovou Octavii na sedmém místě.

Do druhého závodu nastoupil Michael Vorba ze třetí řady s cílem využít místa na roštu, které zanechal prázdné z rodinných důvodů nestartující Marek Rzepecki. To se však příliš nepovedlo, po několika kontaktech v retardéru Vorba jen těžko držel svoji pozici. Na konci prvního kola přišel po kolizi s Jiřím Stránským konec všech nadějí – několikanásobné hodiny, výlet mimo trať a poškozená zadní náprava vystavily Vorbovi stopku. Ani rychlá výměna pneumatik v boxech a pokus o provizorní opravu nepřinesly úspěch a Vorba po dalším kole vůz definitivně odstavil. „Trochu jsme si na rovince před poslední zatáčkou se Stránským lízli a oba dva se roztočili. Ještě jsem to jedno kolo zkusil, ale s poškozeným autem se nedalo jet. Na druhou stranu, aspoň mám v Brně s čím jet. Což po tomhle víkendu zdaleka pro všechny neplatí,“ dodal Vorba.

Už tento týden čeká Action Racing Team poslední podnik Octavia Cupu v Brně. „Startují jak Octavie, tak já s Porsche v P9 Challenge, bude poměrně náročný víkend. Ale věřím, že uspějeme, konečně se na nás usměje štěstí a Michael ještě zabojuje o druhé místo v poháru,“ dodal na závěr šéf stáje Martin Jansa.

Kontakt pro další informace:
Ing. Martin Fučík
produkce@actionrace.cz
tel. 775 729 084

1/7

 

FOTOGALERIE: Action Racing Team si z mosteckého Octavia Cupu odváží bronz

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017