Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Tři pódiová umístění pro Action Racing Team na Masarykově okruhu

Tři pódiová umístění pro Action Racing Team na Masarykově okruhu

9. 09. 2016 - 11. 09. 2016   |   Brno - CZ

O uplynulém víkendu měl závodní tým Action Racing Mania v programu účast na Masaryk Racing Days v Brně. Zde se tým představil hned ve dvou sériích. Šéf týmu a jezdec v jedné osobě Martin Jansa s Porsche 997 GT3 Cup zasáhl do bojů o nejvyšší příčky v sérii cestovních vozů P9 Challenge a Michael Vorba promluvil do finálového podniku Octavia Cup 2016.

Pro Jansu to byla v této německé túře letošní premiéra, ale ve startovním poli P9 Challenge, které nastoupilo v rámci Mezinárodního mistrovství ČR divize 4, už v kvalifikaci ukázal, že nebude ve startovním poli jen do počtu. „Po delší době jsem se posadil do Porsche a mile mě překvapilo, že jsem nijak neztrácel. Technika funguje na výbornou, jen se trochu potýkám s vedrem, které mi v kokpitu vůbec nedělá dobře,“ okomentoval první pocity z víkendu Jansa. V prvním závodě na 30 minut vybojoval Martin Jansa první pódiové umístění pro Action Racing Team za uplynulý víkend, pro stříbro si dojel se ztrátou 14 vteřin na vítěze Michaela Olivera. „Za druhé místo jsem skutečně rád, kvůli vedru jsem celý závod nemohl pořádně dýchat, kdyby se jelo ještě pár kol, tak raději zajedu do boxů,“ zhodnotil Jansa první závod, při němž teploty ve stínu atakovaly pětatřicetistupňovou hranici. Kvalifikace do druhého závodu se Jansovi povedla na výbornou, časem 2.08.8 nechal za sebou všechny své soupeře. V odpoledním závodě využil Jansa povedený start, odskočil všem soupeřům a vyrovnanými časy za sebou udržel všechny své soupeře, včetně vítěze prvního závodu Rakušana Olivera. „Vítězství vždycky potěší, dnes to bylo opravdu náročné. V kvalifikaci jeden z nejlepších časů tady v Brně, v závodě jsem se snažil jet na jistotu a udržet za zády Olivera. To se povedlo, neudělal jsem žádnou větší chybu a to rozhodlo,“ glosoval po závodě vítěz Martin Jansa.

Druhá polovina týmu, Michael Vorba se svojí žlutou cupovou Octavií, přijel na brněnský okruh s jiným cílem. Cílem pokusit se zvrátit nepříznivou situaci v boji o druhé místo celkového pořadí Octavia Cupu. Vstup do víkendu se ale týmu příliš nepovedl. „Chtěli jsme pořádně přitopit v souboji o druhé místo, namísto toho pořád řešíme nastavení auta po ráně v Mostě. Nevíme, čím to může být, pravotočivé zatáčky jsou v pořádku, v levotočivých ale auto pořád odskakuje. Páté místo v tréninku a kvalifikaci je jednoznačně zklamáním,“ zhodnotil po pátku Vorba. Start do prvního závodu proběhl, na poměry Octavia Cupu, ve velkém klidu a Vorba prakticky celý závod kroužil na pátém místě. „Dnešek mě ani trochu nebavil, kluci odvedli obrovský kus práce, přes noc jsme vyměnili celou zadní nápravu, ale bohužel bez výsledku, technika nám lepší než páté místo nepovolila,“ smutnil evidentně rozladěný Vorba. Druhý závod, do kterého rodák z Vysokého Mýta startoval ze druhé řady, probíhal z pohledu Action Racing Teamu v úplně jiném duchu. Díky famóznímu startu se Vorba vyhnul nebezpečně vyhlížející kolizi v první zatáčce a do druhého kola najížděl s náskokem čtyř vteřin na dvojici Pekař-Macbeth. Ta ale nastavila takové tempo, že Vorbu zanedlouho dojela a po polovině závodu také předjela. „Dnes to bylo úplně o něčem jiném a třetí místo v cíli i celkově je toho důkazem,“smál se v cíli Vorba. „Včera se nám podařilo odhalit chybu, byl vadný senzor úhlu natočení volantu. Auto si tak myslelo, že zatáčím, když jsem jel rovně a naopak. Dneska jsem si ale spravil chuť, Tomáš s Augustem jeli výborně, třetí místo tak odpovídá našemu výkonu,“ nechal se slyšet Vorba.

V celkovém pořadí Octavia Cupu skončil Michael Vorba za šampionem Gáborem Timem a druhým Tomášem Pekařem na třetím místě. „Musím poděkovat celému týmu, celou sezónu makali na sto procent a třetí místo je toho důkazem. Vážím si toho, že jsem dostal důvěru šéfa týmu a doufám, že příští rok bude ještě úspěšnější,“ uzavřel letošní Octavia Cup Michael Vorba. Již tento víkend se Acton Racing Team ukáže na rakouském Wachauringu, kde se koná závěrečný podnik Drift Challenge Austria. Zde se představí jak obhájce rakouského titulu z roku 2014 Martin Jansa, tak Tomáš Mičánek, který má na dosah zisk titulu v roce letošním.

Velkou galerii z tohoto podniku naleznete na týmovém Facebooku.

Kontakt pro další informace:
Ing. Martin Fučík
produkce@actionrace.cz
775 729 084

1/8

 

FOTOGALERIE: Tři pódiová umístění pro Action Racing Team na Masarykově okruhu

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017