Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: DMV TCC Brno 04/2014

DMV TCC Brno 04/2014

25. 04. 2014 - 26. 04. 2014   |   Autodrom Brno / CZ

Action Racing Team má za sebou své první letošní okruhové závody. Konkrétně brněnský podnik německé série cestovních vozů DMV TCC. Na Autodrom Brno jsme vyrazili již dříve, abychom se v rámci tréninku zúčastnili rakouského Artbauer Cupu. I když pro nás šlo o pouhý trénink, získali jsme velmi pěkné umístění. Martin 1. místo ve skupině a 7. místo celkově, Jára pak 2. místo ve skupině a 3. místo celkově.
Do prvního závodu DMV TCC, který se jel v sobotu, se kvalifikovalo 34 jezdců. Jára Novák startoval z 11. pozice, Martin ze 17. pozice. Bezprostředně po dramatickém startu musel Martin před první zatáčkou vjet svým závodním vozem částečně na trávu, aby tak zabránil kolizi se soupeřem. Krizovou situaci však zvládnul a i díky tomu dokončil závod 1. ve třídě a 13. celkově. Jára vybojoval 2. místo ve třídě a 9. místo celkově.
Do druhého závodu se Martin kvalifikoval jako 21. a Jára jako 11. V průběhu závodu došlo hned k několika kolizím, přičemž po jedné velmi závažné musel být závod přerušen. Jezdci proto museli dlouhé minuty čekat, než budou z tratě odstraněny všechny části z havarovaných vozů . Při této závažné nehodě se naštěstí nikomu nic nestalo. Avšak pro všechny jezdce tohle dlouhé čekání není nijak jednoduché, jelikož teplota uvnitř jejich závodních vozů je velmi vysoká a nervozita u všech stoupá, aby se všem podařil opětovný start a dokázali si tak udržet svoji pozici. Po restartu, díky kterému se startovní pole opět seskupilo, nebylo o napínavé souboje nouze a dokonce došlo i k několika dalším havaríiím, kdy např.pilot Lamborghini Gallardo FL2 nezvládl nájezd na cílovou rovinku a naboural tak svůj vůz o boxovou zeď. Martin nakonec dovezl své Porsche 997 GT3 Cup do cíle opět na 1. místě ve třídě a na 16. místě celkově. Jára vylepšil svůj úspěch z prvního závodu a se svou KTM X-Bow GT4 obsadil 2. místo ve třídě a dokonce 7. místo v absolutním pořadí.
Lepší start do nové sezóny bychom si snad ani nemohli přát a poděkování za úspěšný víkend patří všem členům našeho týmu!

1/39

 

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017