Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Carbonia Cup 2016 - Most

Carbonia Cup 2016 - Most

10. 04. 2016   |   Autodrom Most / CZ

O uplynulém víkendu zahájil závodní tým Action RAcing Mania domácí okruhovou sezónu na autodromu v Mostě, kde se konal úvodní podnik populární série Carbonia Cup 2016. Původní záměr byl jasný - nastoupit s Porsche GT3 Cup do skupiny A9, odjet maximum tréninkových kol, poměřit síly s konkurencí po dlouhé zimní přestávce a otestovat techniku na další závody, které má tým v plánu.
Nakonec se jezdec Martin Jansa rozhodl promluvit i do bojů v kategorii C5 s KTM X-Bow GT4R. „Když už jsme tu, byla by škoda této příležitosti nevyužít," okomentoval lakonicky lídr týmu toto spontánní rozhodnutí. „Sice to bude náročné takhle skákat z auta do auta, ale aspoň si zajezdíme."
„Hlavně od KTM nevím, co čekat, několik sezón jsem v ní pořádně nejezdil a dopadnout to může jakkoliv. Zato v cestovních vozech to bude mela, Ferrari odjede, to je jasné, ale pak je dalších pět, šest aut, která jsou nesmírně vyrovnaná, " zhodnotil svoje cíle před startem Martin Jansa.
Kvalifikace obou tříd se Martinovi povedla na výbornou - s KTM obsadil nadějné druhé místo, s Porsche pak všem reálným konkurentům v kategorii A9 vypálil rybník hned v prvním kvalifikačním kole a s časem 1.39.05 min si zajistil druhé místo na startovním roštu. „Hned první kolo na výbornou, klaplo všechno a čas 1.39 je na hranicích toho, co jsme tady schopni zajet,“ radoval se Martin po vydařené kvalifikační jízdě.
V závodě na 20 minut v kategorii C5 to byla několik úvodních kol přetahovaná mezi Martinem Jansou s KTM X-Bow a Pavlem Semanem na stroji stejné značky. Druhý jmenovaný se ale Martinovi postupně vzdaloval a jezdec Action Racing Mania tak bez potíží kontroloval druhé místo. „První KTM byla jednoznačně rychlejší, měl jsem trochu problémy s brzdami, a proto jsem nemohl jet úplně naplno. Nakonec jsem si ale skvěle zazávodil s početnou skupinou Caterhamů, s druhým místem můžeme být spokojeni,“ doplnil dění na trati Martin Jansa.
Do hlavního závodu nejsilnějších cestovních vozů A9 vystartoval Martin Jansa ze skvělé druhé pozice. „Hlavně se do ničeho nepřimotat, prvních pár kol bude asi pěkně divokých,“ přál si před startem Jansa. Jeho předpovědi se naplnili, po vydařeném startu zachytil nástup Poláka Dennise Waszeka s Ferrari F430 GT3 a společně odjeli skupině pronásledovatelů. V polovině závodu však jeden ze soupeřů vylétl v první vlásence do kačírku, nad okruhem v Mostě zavlály žluté vlajky a na trať dokonce musel vyjet Safety car. Ani přes velkou snahu pořadatelů se však auto jednoho z konkurentů nepodařilo do konce závodu vyprostit. Cílem tak auta projela seřazená za Safety carem a Martin se mohl radovat z již druhého pódiového umístění a vítězství v třídě Porsche.
„Trochu škoda, že jsme závodili prakticky jen deset minut, ale to je sport. Jsem rád, že jsem zajížděl stabilní časy a byl prakticky o vteřinu na kolo rychlejší než srovnatelná auta. Je to velký příslib do budoucna,“ radoval se cenného umístění Martin Jansa

1/10

 

FOTOGALERIE: Carbonia Cup 2016 - Most

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017