Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Čtyři pódiová umístění pro Action Racing Team na Red Bull Ringu

Čtyři pódiová umístění pro Action Racing Team na Red Bull Ringu

13. 05. 2016 - 15. 05. 2016   |   Red Bull Ring / Rakousko

O uplynulém víkendu měl závodní tým Action Racing Mania v programu účast na Rundstreckentrophy na rakouském Red Bull Ringu. Zde se tým představil hned ve dvou sériích. Šéf týmu a jezdec v jedné osobě Martin Jansa s Porsche 997 GT3 Cup zasáhl do bojů o nejvyšší příčky v sérii cestovních vozů DMV GTTCC a dvojice jezdců – Michael Vorba a Jára Jiřík – poměřili síly v sérii Octavia Cup.

Pro Jansu to byla v této prestižní túře letošní premiéra, ale už první a druhé místo v páteční kvalifikaci signalizovalo, že nebude na startovním roštu jen do počtu. „Za výsledek v kvalifikaci jsem rád, spravil jsem si chuť po pondělní nezaviněné nehodě a otestoval, že auto je ve stoprocentní kondici. Příjemně mne překvapily povinné Dunlopy, uvidíme, zdali stejně jako slicky budou fungovat i na vodě,“zhodnotil Martin povinnou značku pneumatik. A právě výběr pneu byl rozhodující pro úspěch v sobotních závodech. V prvním závodě na třicet minut nenašel Martin po suverénním výkonu přemožitele a ve třídě 7 si dojel pro jasné vítězství – odjel se prakticky za sucha a zde pneumatiky ještě nerozhodovaly. Ve druhém závodě, který byl vyhlášen jako mokrý závod, zvolil tým konzervativní strategii a poslal Porsche na mokrých pneu. Po odstartování závodu se Jansa společně s Němcem Friedrichem jasně vzdálil zbytku svých konkurentů. V polovině závodu však musel na trať Safety car a po restartování už byla trať natolik suchá, že Němec Frers, který zariskoval se slicky svým soupeřům ihned ujel. Jansa si tak dojel za Frersem pro druhé místo. „Rozhodli jsme se neriskovat a ještě na roštu jsme přezuli na mokro. Trochu hektika, ale vyšlo to. Postupně ale trať osychala a potom, co vyjel na trať Safety car už měli jasnou výhodu ti, kteří vyjeli se slicky. Škoda. Ale i tak jsem spokojen, první a druhé místo v takové konkurenci a takovém prostředí vždycky potěší,“ okomentoval Jansa svoje působení na Red Bull Ringu.

Druhá polovina týmu, Jára Jiřík a Michael Vorba, přijela na světoznámý okruh Red Bull Ring s jiným cílem. Cílem výrazně promluvit do hodnocení druhého podniku Octavia Cupu a pořádně potrápit konkurenci. Páteční kvalifikace vyšla hlavně Michaelovi na výbornou. Za dosud suverénním Maďarem Timem zaostal o pouhé čtyři setiny vteřiny. „Jsem rád za první řadu, konečně se nám podařilo dopátrat nastavení, které mi sedí,“podělil se o dojmy ze suché, i když větrné kvalifikace Micheal Vorba. Sobotní závod výrazně ovlivnil zásah do softwaru všech vozů, jezdci se tak v průběhu závodu potýkali s řazením. To se týkalo i jezdců Action Racing Teamu, kteří ale díky svým zkušenostem přímo během závodu našli provizorní řešení. Vítězství bral opět Maďar Tim, hned za ním skončil Michael Vorba, čtvrté místo bral Jára Jiřík. „Našel jsem si takovou kombinaci, že mi kvalt vyskočil jen párkrát. Jel jsem, co technika dovolila a bramborová pozice je fajn. I když podium jsem měl na dohled, tak jsem spokojen, zítra snad zopakuju,“glosoval po závodě jeho průběh Jiřík.

Do nedělního druhého závodu Octavia Cupu startovali jezdci Action Racing Teamu ze druhé a třetí řady. Po závaru v první zatáčce se Michael Vorba prosmýkl kolem většiny konkurentů a započal velkou stíhací jízdu za vedoucím Tomášem Pekařem. Zároveň si vypracoval slušný náskok na dosud suverénního Tima, který se trochu, stejně Jára Jiřík, propadl po startu. Michaelova velká snaha ale nestačila na Pekařovo strojové tempo a tak stejně jako v úvodním závodě bral stříbrnou pozici. „Jdeme správným směrem, v Maďarsku dvakrát třetí, tady dvakrát druhý, tak snad si z Mostu odvezu pohár, který ještě nemám,“ smál se po závodě evidentně spokojený Vorba. „Byl to takový boj, udělal jsem chybu na startu a měl co dohánět. Pak jsme se s Radkem Barešem trochu kočkovali, celkem dobrý,“ zhodnotil nad ohoblovaným zadním nárazníkem Jára Jiřík svoje šesté místo.

Celkově se Action Racing Team představil v pozitivním světle, jedno první a tři druhá místa je pěkná vizitka jezdců i celého týmu. Po krátké závodní pauze bude možné vidět poslední květnový víkend barvy Action Racing Teamu v rakouském Lebringu, kde se koná druhé kolo Drift Challenge Austria.

1/7

 

FOTOGALERIE: Čtyři pódiová umístění pro Action Racing Team na Red Bull Ringu

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017