Zpět na úvodní stranu » Action Racing Mania / Action Racing Team / Archiv / Detail akce: Action Racing Team bojuje na dvou frontách

Action Racing Team bojuje na dvou frontách

10. 06. 2016 - 12. 06. 2016   |   Most-CZ, Lebring-AT

Praha, 15. červen 2016
Na pomyslných dvou židlích bude o nadcházejícím víkendu sedět závodní tým Action Racing Mania. K tomuto organizačně náročnému kroku se rozhodlo vedení Action Racing Teamu poté, co se v závodním kalendáři došlo k termínové kolizi mezi třetím podnikem Octavia Cupu a taktéž třetím kolem rakouské Drift Challenge Austria. „Je to pro nás nová situace, oba poháry pro nás mají prioritu a tak jsme se rozhodli, že prověříme náš organizační talent a zvládneme obě akce naráz. Není to jednoduché, ale věřím, že na obou frontách uspějeme,“ vysvětluje motivaci k této náročné strategii šéf Action Racing Teamu Martin Jansa.

Menší část týmu se vydá do severočeského Mostu, aby poměřila síly s ostatními závodníky Octavia Cupu na rodné hroudě tohoto nově obnoveného projektu. Zde se Action Racing Team představí se dvěma vozy – do typické žluté Octavie usedne jeden z favoritů seriálu Michael Vorba, který bude chtít navázat na úspěchy v prvních dvou podnicích. „V Maďarsku dvakrát třetí, v Rakousku dvakrát druhý, tak snad budu pokračovat ve stejných kolejích,“ přeje si Vorba před návratem do Mostu.

V minulém týdnu došlo k ukončení spolupráce mezi Action Racing Teamem a Járou Jiříkem, proto se za volantem druhého týmového vozu představí nováček v Octavia Cupu, Slovák Filip Sládečka. „Líbí se mi myšlenka obnoveného Octavia Cupu, v minulosti patřil tento seriál k tomu nejprestižnějšímu, co se u nás dalo jet. Proto jsem se poměrně narychlo domluvil s Action Racing Teamem, už dlouho jsem v předokolce neseděl, tak mě láká si Octavii vyzkoušet,“ dodává jezdec, který pravidelně sbírá úspěchy za volantem mnohem silnějších zadokolek v sérii FIA CEZ.

Druhá, početnější část týmu se vydá i s veškerým zázemím na třetí zastávku rakouské Dunlop Drift Challenge Austria, které se bude konat opět na polygonu ve štýrském Lebringu. Barvy Action Racing Teamu zde bude hájit hned trojice jezdců – Martin Jansa a Tomáš Mičánek v kategorii čtyrkolek, matador Karel Kučera se pokusí promluvit mezi nejlepší v kategorii silných zadokolek. „Drift Challenge je pro mě srdeční záležitost, minulý závod jsem musel vynechat, ale teď se už vážně těším. Bude to ale těžké, Tomáš se minulý závod předvedl ve skvělé formě a bude těžké ho porazit,“ přemýšlí před startem šéf a jezdec týmu v jedné osobě Martin Jansa. „Stačí zopakovat výkon z konce května, trať se sice jede v obráceném směru, ale i tak si myslím, že mi sedne. Uvidíme, ale určitě se pokusím zatopit Martinovi i ostatním závodníků,“ dodává jasný vítěz druhého podniku Tomáš Mičánek.

Kontakt pro další informace:
Ing. Martin Fučík
produkce@actionrace.cz
775 729 084

1/7

 

FOTOGALERIE: Action Racing Team bojuje na dvou frontách

nejnovější fotogalerie

Namísto na Hungaroringu vítězil Action Racing Team v Rakousku

21. 04. 2017 - 23. 04. 2017
Wachauring - AT

Tomáš Mičánek mistrem Rakouska v driftingu

16. 09. 2016 - 18. 09. 2016
Wachauring - AT

 

PŘEDSTAVENÍ KALENDÁŘE ACTION RACING MANIA 2017